Tydzień Misyjny


W Kościele trwa tydzień misyjny, stąd aktywność naszych byłych misjonarzy w klasztorach w Polsce osiągnęła apogeum. Od miesiąca sierpnia wielu z nich, na czele z dyrektorem Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego MUTIMA, o. Marcelego Gęśli, głosiło kazania misyjne oraz zbierało ofiary na rzecz utrzymania misji m.in. w Kongo, Ekwadorze i Argentynie.

W piątek (26 X) Szkołę im św. Franciszka w Warszawie odwiedził o. Marceli Gęśla OFM. Misjonarz pracujący przed laty w Zimbabwe podzielił się z dziećmi świadectwem swojego misyjnego powołania oraz zapoznał je z wystawą pamiątek z krajów, gdzie pracują bernardyńscy misjonarze. Podczas Mszy św. społeczność szkoły modliła się w intencji misji i misjonarzy.

Od niedawna FSM MUTIMA dysponuje mobilną wystawą misyjną – ciężarówką, wewnątrz której umieszczono gablotki z pamiątkami z misji, przywiezionymi przez naszych misjonarzy. Istnieje możliwość zaproszenia o. Marcelego z wystawą misyjną do swojej parafii / wspólnoty – w tej sprawie można się kontaktować drogą mailową: misje.bernardyni@gmail.com